PlayStation 5 Çıkış Tarihi Japonya’da Ortaya Çıktı

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Japonya’da Ortaya Çıktı

12 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Son olarak Amazon’un Japonya sayfasında listelenmiş olan konsolun 20 Kasım 2020’de piyasaya çıkacağı da kaydedildi. Tabii ki Sony cephesinden sızıntıyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Sony’ye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre söz konusu konsolun çıkış tarihinin bir an önce duyurulacağı tahmin ediliyor.

PlayStation 5 Özellikleri Nasıl Olacak?

Renka Schedule isimli Twitter kullanıcısının verdiği bilgilere göre, söz konusu konsolun yanlışlıkla Japonya sayfasında listelendiğini görüyoruz.

Yakında açıklanması beklenen PlayStation 5 çıkış tarihi Amazon’un Japonya sayfasında göründü.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz gün yayınlanan raporla Sony’nin Xbox Serisi modellerinin fiyatının açıklanmasının ardından PS5’in fiyatı bitti. Takımın değişeceği iddia edildi. Bu bölümde PS5’in standart modelini 499 dolara satacağı iddia edilen Sony’nin Digital Ediiton modelini de 399 dolara satacağı iddia edildi.

PlayStation 5 çıkış tarihi ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız Sony’nin yeni nesil konsolunun bir önceki sızıntıyla 13 Kasım 2020’de çıkacağı iddia edilmişti. Tüm bu iddiaların ardından tüm gözler Sony cephesinde yapılacak resmi duyuruya odaklandı ve bugün yeni nesil konsolun çıkış tarihi konusunda önemli bir sızıntı yaşandı.

CPU:8x Zen 2 Core @ SMT ile 3,5 GHz (değişken frekanslar)
GPU:10.28 TFLOPs, 36 Hesaplama Birimi @ 2.23 GHz (değişken frekanslar)
GPU Mimarisi:Özelleştirilmiş rDNA 2
Bellek / Arayüz:16 GB GDDR6 / 256-bit
Bant genişliği:448 GB / s
Dahili Depolama:Özel 825 GB SSD
Genişletilebilir Depolama:NVMe SSD Yuvası
Harici Depolama:USB HDD Desteği
Optik Sürücü:4K UHD Blu-ray Sürücü