PlayStation 5, Satışa Çıktığı İlk Çeyrekte 4,5 Milyon Sattı

PlayStation 5, Satışa Çıktığı İlk Çeyrekte 4,5 Milyon Sattı

3 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Bir analistin paylaştığı verilere göre PlayStation 5, satışının ilk çeyreğinde 4,5 milyon satışa ulaştı. Aynı çeyrekte ilk PlayStation oyunlarının satışları 18 milyonu aştı.

Oyun endüstrisi hakkında bilgi paylaşan Niko Partners baş analisti Daniel Ahmad, Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'in satış rakamlarına ilişkin çarpıcı rakamlar paylaştı. Ahmad'a göre PlayStation 5, PlayStation 4'ün ilk çeyrek performansının gerisinde kalmadı. Piyasaya sürülmesinin ilk çeyreğinde, tarihteki en çok satan ikinci oyun konsolu.

Daniel Ahmad'ın paylaştığı bilgiye göre Sony, piyasaya çıktığı Kasım ayından bu yana 4,5 milyon PlayStation 5 oyunu yaptı. satmayı başardı. Bu muazzam satış başarısı, Sony'nin oyun segmentindeki gelirini bir önceki yılın son çeyreğine göre yüzde 40 artırarak toplam 8,43 milyar ABD doları gelir elde etmesini sağladı.

Sony, PS5'in piyasaya sürülmesinden sonra bile 1,4 milyon PS4 satmayı başardı.

Sony, 2020'nin dördüncü çeyreğinde toplam 18,4 milyon birinci taraf oyun sattı. Marvel's Spider-Man:Miles Morales, 4,1 milyon kopya ile bu çeyrekte en çok satan birinci taraf PS5 oyunu oldu. Sony'nin 114 milyon PSN abonesine ulaştığı ve şimdi odak noktasının PSN abonelerini PS4'ten PS5'e geçirmek olacağı da söyleniyor. İlginç olan, PlayStation 5'in "gürültülü" sürümüne rağmen, PS4 satışlarının düşüşle de olsa devam etmesi. Sony, geçen yılın son çeyreğinde 1,4 milyon PS4 satmayı başardı. 2020 yılı boyunca 6,2 milyon PlayStation 4 satıldığı belirtiliyor.