Realme C21, Düşük Seviye Özellikleri ve Uygun Fiyatı ile Duyuruldu

Realme C21, Düşük Seviye Özellikleri ve Uygun Fiyatı ile Duyuruldu

5 Mart 2021 0 Yazar: admin

Realme, C21 adını verdiği giriş seviyesi akıllı telefonunu duyurdu. Fiyatı ile kabul edilebilir olsa da teknik özellikler açısından hayal kırıklığı yaratan cihaz, düşük bütçeli tüketiciler tarafından tercih edilecek gibi görünüyor.

Çinli teknoloji şirketi Realme, Malezya'daki bir etkinlikte yeni giriş seviyesi telefonu "C21" i duyurdu. Fiyatı ile ısınan ve teknik özellikleriyle tam bir hayal kırıklığı yaratan cihaz, oldukça düşük bütçeli tüketiciler için tercih edilecek gibi görünüyor. Realme C21, 6,5 inç LCD ekrana sahiptir. HD + çözünürlük sunan ekranın ekran-gövde oranı ise yüzde 89,5. TUV Rheinland sertifikasına sahip ekran, çentiğinde 5 MP çözünürlük sunan ön kamerayı taşıyor. Parmak izi okuyucu sensörü, telefonun arkasına monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Realme C21'in tasarımı aşağıdaki gibidir. Realme C21, MediaTek Helio G35 işlemci tarafından desteklenmektedir. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanıyla birleştirilen cihaz, Android 10 çalıştıran Realme kullanıcı arayüzüne sahip. Telefonun 5000 mAh bataryası standart 10 watt şarj sunuyor. Bu arada, Realme C21'de ayrıca 3,5 mm kulaklık girişi var.

Telefonun arka tarafında ise kare şeklinde bir alana yerleştirilmiş çift kamera düzeneği bulunuyor. Bu kamera kurulumu, 13 MP ana kamera ve özelliği açıklanmayan 2 MP kamera içerir.