Spider-Man: Miles Morales boyutu belli oldu

Spider-Man: Miles Morales boyutu belli oldu

20 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Sony'nin 16 Eylül akşamı düzenlediği PlayStation etkinliği, konsolun fiyatını ve çıkış tarihini de belirledi. Normal versiyonun fiyatı 499 Euro olarak açıklanırken, dijital versiyon 399 Euro olacak. Etkinliğin yanı sıra bazı oyunların detaylı oynanış videoları da yayınlandı. Bunlardan biri, PS5'in ilk oyunu olacak Spider-Man:Miles Morales. Şimdi, Örümcek Adam:Miles Morales'in boyutu belirlendi.

Gelişmiş bir NVME SSD ile gelecek olan PlayStation 5, büyük yapımların oyun içi geçiş sürelerini önemli ölçüde azaltacak.
Örümcek Adam:Miles Morales oynanış videosu yayınlandı
Örümcek Adam:Miles Morales disk boyutu belirlendi
PlayStation 5'in gelişiyle birlikte akıllardaki en büyük soru işaretlerinden biri de yeni nesil oyunların diskte kaplayacağı alan oldu. Özellikle CoD Warzone ve RDR2 gibi oyunların bilgisayar tarafında boyutlarına bakarsak, aynı anda 4-5 büyük ölçekli oyun için diskte yer kalmayabilir. Ek olarak, PS5'teki depolama alanı daha sonra kullanıcılar tarafından genişletilebilir.

Örümcek Adam:Miles Morales boyutu 50 GB olarak belirtildi. Bu çaptaki bir oyun için çok fazla boyut bulunmadığı belirtilirken, oyunun Ultimate sürümünün 105 GB olacağı belirtiliyor. Ultimate sürümünde bu kadar çok yer kaplamadaki ana etken 2018'de piyasaya sürülen orijinal Spider-Man oyununu da içermesidir. PS5'e gelecek olan orijinal oyunun grafikleri yenilenecek, karakter detayları artırılacak ve Ray izleme desteği getirilecektir.

PlayStation 5 için yapılan bir diğer oyun ise 2009 yılında piyasaya sürülen Demon's Souls'un remake versiyonu olacak. Bu oyunun boyutu 66 GB olarak belirlendi.