Tam 97 Farklı Kombinasyonla Özelleştirebileceğiniz Yeni Citroën C3’ün Dikkat Çeken Özellikleri

Tam 97 Farklı Kombinasyonla Özelleştirebileceğiniz Yeni Citroën C3’ün Dikkat Çeken Özellikleri

21 Şubat 2021 0 Yazar: admin

97 farklı dış kişiselleştirme kombinasyonuyla yeni Citroen C3, pazardaki rakipleri arasında öne çıkıyor. İşte çarpıcı tasarımı, dikkat çekici özellikleri ve fiyat listesi ile yeni Citroen C3.

Fransız otomobil üreticisi Citroën, yakın zamanda tüm dünyada Citroen C3'ü piyasaya sürdü. Citroen C3, özellikleri ve yeni değişiklikleri ile B segmentinin en çok tercih edilen araçları arasında yerini aldı. Yeni Citroen C3, Citroen C3 Aircross gibi tasarım, ekipman ve teknik açısından birçok yeniliğe sahiptir. Çeşitli renk skalaları ile kişiselleştirme deneyimi sunan Citroen C3'teki değişiklikleri ve yeni eklenen özellikleri güncel fiyat listesi ile birlikte detaylı olarak konuştuk.

Tasarım:

Dış tasarım:

Özelleştirme özelliklerine baktığımızda 2 tanesi yeni, 5 tanesi eski toplam. 7 farklı gövde rengi seçeneği bulunmaktadır. Daha önce kullanılan renklere (Siyah, Kum Bej, Beyaz, Çelik Gri ve Platin Gri) ek olarak 2 yeni renk, Bahar Mavisi ve İksir Kırmızısı eklenmiştir.

Sis farı çevresi ve Airbump, renk paketi adı altında siyah, kırmızı ve beyazdır. yeni mavi rengi ile 4 farklı seçenekle sizlere sunulmaktadır. Son olarak, yeni Citroën C3'ün tavan dekorasyonunu Kırmızı, Mavi veya Techwood olmak üzere 3 farklı şekilde özelleştirmek mümkün.

Ayrıca Citroën C3'te en düşük ekipmandan en üst donanıma kadar tüm farlar kullanıldı.

İç tasarım:

Yeni Citroën C3, özel koltuk temalarına ve renk detaylarına, dinamik ve modern bir görünüm sağlayan Zümrüt ve Techwood adlı 2 farklı iç ambiyansa sahip. Techwood ambiyansı zarif dokunuşlarla İskandinav esintileri sunarken, Emerald ambiyansı koyu renk tonları ile daha dinamik bir görünüm sağlıyor.

Yeni Citroën C3, Citroën markasına özel yeni Gelişmiş Konfor koltuklarla donatılmıştır. Bu benzersiz koltuklar, bel desteği, güçlendirilmiş yan destekler ve grafik efektli dolgu ile her yönde daha fazla konfor ve rahatlık sunar. Bunlara ek olarak, yeni Citroën C3 panoramik bir cam tavana sahiptir. Yeni Citroën C3'ün günlük kullanım kolaylığı sunduğu daha birçok nokta var. Depolama alanı söz konusu olduğunda, yeni Citroën C3 cömert kalır ve bol miktarda saklama alanı sunar. Orta konsol saklama alanına ek olarak, ön kapılarda 6,25 litre hacimli büyük bir torpido gözü ve geniş saklama bölmeleri bulunmaktadır. Ayrıca yeni Citroën C3'ün bagaj hacmi 300 litredir.

Güvenlik:

Kullanıcı deneyimleri ve müşteri ihtiyaçlarından gelen geri bildirimler doğrultusunda geliştirilen Yeni Citroën C3, konforu ve güvenlik donanımı ile hayatı çok daha kolaylaştırıyor.

Ön ve arka park. Sensör:

Şehirde oldukça kullanışlı olacak şekilde tasarlanan bu sistemde sürücüyü sesli olarak uyaran 6 adet ön park sensörü bulunuyor.

Anahtarsız çalıştırma ve giriş sistemi:

Anahtarsız çalıştırma ve giriş sistemi sayesinde, cebinizdeki anahtarla arabanızı kilitleyebilir / kilidini açabilir ve çalıştırabilirsiniz. fırsat sunulur. Sistem, araca yaklaşırken sürücüyü tanır. Aktif güvenlik freni sistemi:

5 km / s ve üzeri hızlarda çalışan aktif güvenlik fren sistemi çarpışma riskini en aza indirir. Yayaların yanı sıra hareketli ve sabit nesneleri de algılar. Sürücü olası bir çarpışma riski uyarısına tepki vermezse, sistem otomatik olarak aracı yavaşlatır.

Yokuşta kalkış yardımı:

Yokuşta kalkış yardımı, aracın yokuşta kolayca hareket etmesine yardımcı olur. Sistem, ayak fren pedalından çekildiğinde meydana gelebilecek istem dışı geri kayma olasılığını önlemek için aracı 2 saniye daha sabit tutar.

Sürücü dikkat uyarı sistemi:

Sürücü dikkat uyarı sistemi, yol çizgilerindeki sapmaları tespit ederek sürücünün dikkatini değerlendirir. Sürücü dikkat uyarı sistemi, özellikle 65 km / s ve üzeri hızlarda sürüş için uygundur.

Şerit ihlali uyarı sistemi:

Şerit ihlali uyarı sistemi, 60 km / s ve üzeri hızlarda araç kullanırken dikkatsizlik ve dikkatsizlikle mücadele etmek için kullanılır. Araç, sinyal lambasını yakmadan yol çizgisinin dışına çıkarsa, şerit ihlali uyarı sistemi hemen devreye girer ve sürücü görsel ve sesli olarak uyarılır. Geri görüş kamerası:

Geri görüş kamerası, aracın arkasındaki kamera tarafından yakalanan görüntüyü, geri vites etkinleştirilir etkinleştirilmez multimedya sisteminin ekranına yansıtır. Ek olarak, görüntü, nesneye olan mesafeyi tanımlayan renkli çizgilerle desteklenir. Bu sayede arka görüş kamerası, geniş görüş açısı sayesinde park etme ve manevraları çok kolaylaştırır.

Sürücü yorgunluk uyarı sistemi:

Sürücü yorgunluk uyarı sistemi 65 km / s hızlarda 2 saat kesintisiz sürüşten sonra sürücü kısa da olsa kısa bir mola vermelidir. Akıllı far asistanı:

Akıllı far asistanı yolda başka bir araç algıladığında, trafik koşullarına bağlı olarak uzun veya kısa farları otomatik olarak yakar.

Hız sınırı panoları okuma sistemi:

Hız limit panoları okuma sistemi tüm hız aralıklarında çalışır. Ayrıca limit limit işaretlerini kolaylıkla algılar.

Kör nokta uyarı sistemi:

Kör nokta uyarı sistemi, yan aynalarda bulunan sensörler yardımıyla sürücünün kör noktasında araçların varlığını algılar. Arka park sensörleri ile aynı şekilde çalışan bu özellik, çevre yollarda sürüş güvenliğini büyük ölçüde artırıyor.

Yeni Citroën C3 motorları, performans ve yakıt tüketimi:

1.2 PureTech S&S BVM5 5 ileri manuel (83 HP):

Ortalama (lt / 100 km):4.2 Kentsel (lt / 100 km):4.9 Şehir dışı (lt / 100 km):3.8

1.2 PureTech S&S EAT6 6 ileri otomatik (110 HP):

Ortalama (lt / 100 km):5.7 Kentsel (lt / 100 km):4.3 Şehir dışı (lt / 100 km):4.8

Yeni Citroën C3 fiyat listesi:

Yeni Citroën C3 fiyatları, aracın donanım seçeneklerine göre şu şekilde değişiyor:

FEEL 1.2 PureTech 83 HP S&S BVM5 Advanced Manual kampanya fiyatı 151.500 TL FEEL BOLD 1.2 PureTech 110 HP S&S EAT6 Tam Otomatik kampanya fiyatı 204.000 TL SHINE 1.2 PureTech 110 HP S&S EAT6 Tam Otomatik kampanya fiyatı 219.000 TL