Türkiye’de Satılan En Pahalı Akıllı Telefonlar

Türkiye’de Satılan En Pahalı Akıllı Telefonlar

29 Kasım 2020 0 Yazar: admin

Teknoloji geliştikçe yeni çıkan akıllı telefonlar, özelliklerinin yanı sıra fiyatları ile de özellikle ülkemizde baş döndürücü olabiliyor. Durum böyle olunca, belirli markaların en son telefon modelleri lüks hale geliyor. Bu içeriğe Türkiye'de satılan en pahalı akıllı telefonlar listemize yakından bakıyoruz.

En pahalı akıllı telefonlar denilince akla ilk olarak iPhone modelleri geliyor. Bu olmasına rağmen oldukça yüksek fiyatla ülkemizde satılan daha birçok akıllı telefon modeli bulunmaktadır. Yeni moda katlanabilir telefonlar, tüm dünyada fiyat listelerinde başı çekiyor. Elbette ülkemizde fiyatların bu kadar yüksek olmasının sebeplerinden biri de sürekli artan ve azalan döviz kurudur ve genellikle yükselmektedir. Örneğin 2020 yılında piyasaya sürülen iPhone 12 modelleri aslında iPhone 11 modelleri ile aynı fiyatla çıktı. Ancak ülkemizde 2019'a göre dolar artarken iPhone 12 modelleri de artışla ülkemize geldi. Türkiye'de satılan en pahalı telefonlar listemize yakından bakmak için pek çok faktör gibi astronomik olarak fiyatlandırıldı.

ülkemizde satılan en pahalı akıllı telefonlar:

Huawei Mate xs:30 bin iPhone 12 Pro Max:20 bin Samsung Galaxy Z Klasör 2:20 bin TL iPhone 11 Pro Max:16 bin TL Huawei Mate 40:14 bin TL Samsung Galaxy Z Flip:14 bin TL Samsung Galaxy Note 20 Ultra :13 bin TL Samsung Galaxy S20 Ultra:12 bin 500 TL Huawei P40 Pro:10 Bin TL

Huawei P40 Pro

Ortalama fiyat:10.000 TL

Kamerasıyla öne çıkan Huawei P40 Pro, piyasaya çıktığı günden bu yana pek indirim görmeyen bir model olarak ülkemizde satışa sunulan en premium modellerden biri. Ancak P40 Pro, sunduğu özellikler açısından da parasını doğru almayı başarıyor. Kirin 990 yüksek performanslı bir işlemci ile gelen Huawei P40 Pro, bu işlemcinin sağladığı üstün yapay zeka sayesinde kameralarını da destekleyebiliyor. Huawei P40 Pro'nun kameraları 50 MP geniş açı, 40 MP ultra geniş açı ve 12 MP optik zoom lens olarak listeleniyor. Bu kameralar sayesinde P40, 2K çözünürlüğe kadar 30 FPS video çekebiliyor.