Yeni Bir Rapora Göre Gelecek Nesil iPhone’lar, 10x Optik Yakınlaştırma Sunacak

Yeni Bir Rapora Göre Gelecek Nesil iPhone’lar, 10x Optik Yakınlaştırma Sunacak

30 Kasım 2020 0 Yazar: admin

Yeni bir rapora göre yeni nesil iPhone'lar, 10 kata kadar optik yakınlaştırma sunan periskop lenslerle piyasaya sürülecek. Bu iddia, ünlü analist Ming-Chi Kuo'nun bir önceki raporu tarafından desteklendi.

Paylaşılan yeni bir rapora göre, ABD merkezli teknoloji devi Apple, yeni nesil iPhone modellerinde telefonun kalınlığını veya kamera çıkıntısının yüksekliğini artırmadan 10 kata kadar optik yakınlaştırma sağlayabilen periskop lensler kullanmayı planlıyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, daha önce yaptığı tahminlerde, yeni teknolojinin 2022 model iPhone'larda kullanılacağını söylemişti.

Apple'ın iPhone kamera tedarikçileri Kuo, en büyük Koreli ve Çinli lens tedarikçileri Semco ve Sunny Optical için planlarının ayrıntılarını sağlıyor. Bu yıl iPhone tedarik zincirine katılacağını düşünüyor. Kuo ayrıca, iPhone'ların 2022'de Semco tarafından üretilen periskop telefoto lenslere sahip olacağını belirtti.

Bir sonraki iPhone serisi olan Samsung, periskop lensleri kullanabilir:Şimdi Digitimes'in raporu, Apple'ın bir sonraki akıllı telefonlarının kamera kurulumunu iyileştirmek istediğini ve bunu cihazların yakınlaştırma yeteneklerini artırarak yapmayı hedeflediğini söylüyor. Görünüşe göre şirket, bu işlevi kendi başına inşa etmek yerine Güney Koreli şirketlerle ortaklık yapmayı düşünüyor. Bu noktada söz konusu periskop lenslerin Samsung'tan temin edilebileceğine dair tahminler var.

Piyasada şu anda Samsung Galaxy S20 Ultra, Huawei P40 Pro, vivo x50 Pro +, OPPO Find X2 Pro, Huawei Mate40 Pro ve diğer birkaç akıllı telefonda daha iyi fotoğrafçılık. yetenekleri için periskop lens. Bu noktada Apple, karavana katılan bir sonraki üye olabilir.