Yine Utandık! Ülkemizin Dört Bir Yanından ‘Keşke Yaşanmasaydı’ Dediğimiz 14 Olay

Yine Utandık! Ülkemizin Dört Bir Yanından ‘Keşke Yaşanmasaydı’ Dediğimiz 14 Olay

26 Eylül 2020 0 Yazar: admin

3 kız kardeşin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan emlakçı baba, Temmuz ayında davanın ikinci duruşmasında tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme heyeti, davanın üçüncü duruşmasında tarafları dinledi ve yeterli delil olmadığı gerekçesiyle tutuklu sanık SD'yi serbest bıraktı.

Miras kalan bahçenin kullanımı nedeniyle aralarında sürekli anlaşmazlık yaşayan baba Bahri D., oğulları Ramazan D., Ali D. ve Aykut. D. Bir kadastro memuru getiren baba, oğulları arasında bölünmüş olan bahçeyi çivilenmiş ve işaretlemiştir. Kadınların bu tacizciye gitmelerinin nedeni genellikle eşleri arasında iyilik yapmak istemeleridir. Bu çalışmanın maliyeti 3500 TL'dir. Halil K.'nin yakınları ise ölümde hastanede ihmal olduğu iddiasıyla doktora saldırdı. Saldırı karşısında, doktor ve diğer sağlık çalışanları kendini odaya kilitledi. Grup, yoğun bakım servisinin camlarını kırdı. 6 yıldır imamlık yapan, evli ve 3 çocuk babası olan TB, kitap almaya camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. pantolonunu çıkararak kızını elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. Koronavirüs nedeniyle Şehitkamil Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınan Halil K., doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Dini bir tacizcinin tacizi sosyal medyanın gündemindeydi. Resimlerde kendine Hoca diyen bir adam önce bir kadını soyuyor. Daha sonra kadının vücudunun çeşitli yerlerine Arapça yazıyor ya da yazdığını iddia ediyor. Okan Metin, yüzde 76 sakatlık raporu bulunan Taha Alper'i dövdüğü iddiasıyla gözaltına alındı ve sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı. Dayak sonrası çekilen görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından tepkilerin artmasıyla ikinci kez gözaltına alındı. Hatun Koç, 2 yıl önce kızıyla boşandığı Özkan Yarbi'nin arabasına bindi. Yarbi barış teklif ettikten sonra ikisi arasında bir tartışma çıktı. Araç yavaşladığında koç inip koşmaya başladı. Öte yandan Yarbi, Koç'a 3 kez pompalı tüfekle ateş ederken, Koç sağ bacağından vurularak yaralandı.

Sanık saldırıdan 10 ay hapis cezasına çarptırılırken, hafifletici nedenler dikkate alınarak bu ceza 6 aya indirildi. Tutuklandığı süre dikkate alınarak sanığın tutuklanmasına gerek olmadığı kaydedildi.

Ankara'daki olayda, evlerinde silah sesleri duyan Sevgi ve Müslüm Aktaş'ın komşuları polise ihbar etti. Eve gelen ekipler, Sevginur Aktaş'ı tabancayla başından yaraladı. Polis ekipleri, eşinin intihar ettiğini iddia eden Müslüm Aktaş'ı gözaltına aldı. Okan T., Konya'dan gelerek ayrılma sürecinde olan eşi Ayşegül T.'yi takip etti. Ayşegül T.'yi bir mağazaya kapatan Okan T., saldırdığı kadını boğazından bıçaklayarak yaraladı.

"3 arkadaşım ve ağabeyimle kitap almaya gittik camiye. Öğretmen diğerlerini kovdu. Beni koluma aldı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Cinsel organlarıma parmağıyla dokundu. Kolunu ısırdım ve kafasına vurdum ve kaçtım. "

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığlıların deprem ve Kovid-19 salgınında yaşadıkları sorunları dile getirmek için Twitter'da başlattığı "OwnerlessElazığ" kampanyasına tepki gösterdi.

Başsavcılığa, Halil Sezai aleyhinde silahla kasten yaralama, hakaret, konut dokunulmazlığının ihlali ve tehditler nedeniyle ifade alınması talimatı verildi.

Kumsalda güneşlenenler zaman zaman yere tükürmekten rahatsızlık duydu ve yakınlarından uzaklaştı. Olay yerine gelen polis tarafından yapılan kimlik kontrolünde kadının evinde yalnız kalması gerektiği belirlendi.

Polis tarafından yakalanan Yarbi, olayda öldürme niyetinin olmadığını öne sürdü:Demirbağ, "Elbette sahibi Elazığ'da. Tayyip Erdoğan var, Allah ne demek? Hha, dediklerinde utanıyorum. "Biz varız" Sahibi Tanrı'dır, Tayyip Erdoğan, devlettir. "Elazığ'ın sahibi yoktur" diyenlerin sahibi yok, kan tahlili yaptırsınlar, ucuz değil, araştırsın demiyorum. gafletten paylaştıysa bir şey yok. Kampanyayı başlatanların kan tahlili yaptırması gerekiyor. Kanlarında Kovid-19 değil 'ihanet 19' virüsü var. dedi.

"Niyetim yoktu. öldürme veya yaralama. Yanında beni aradı. Öldürmek isteseydim, öldürürdüm. Onu korkutmak için ayağının yanına sıkıştırmak istedim. Maalesef yaralandı. ". Vatandaşların yakaladığı saldırgan koca kelepçelendikten sonra mağazada polis ekiplerince gözaltına alındı.

67 yaşında komşusunun evine baskın düzenleyerek şiddet uygulayan şarkıcı Halil Sezai, Sosyal medyadaki tepkilerin odak noktası.

Antalya'da yaşayan Dilek M., 5 yaşındaki kızı ile Konyaaltı Plajı'na geldi. Kızı yüzerken sahilde oturan Dilek M., "Hayır Ölmek istemiyorum. "Çevresindeki denize gidenlerin koronavirüs olduğunu ve" Senin derdin ne? "diye sorulduğunda ölmek istemediğini belirtti.

23 yaşındaki Selçuk Üniversitesi öğrencisi Merve Mercan Tıp Fakültesi, 45 gün önce koronavirüs testi pozitif çıkınca stajyer (stajyer doktor) olarak çalıştığı fakülte hastanesinde tedavi gördü.

Tedavisinden 5 gün sonra immün yetmezlik teşhisi kondu. sabah saatlerinde yoğun bakımda yaşama mücadelesini kaybetti doktorların tüm müdahalesine acın.

Karaman Ermenek'teki Seba Madencilik Şirketi'nde yedi ay maaş alamayınca direnen işçiler, salgın sırasında getirilen işten çıkarma yasağına rağmen işten çıkarıldı. . Gerekçe, "ahlak ve iyi niyet kurallarının ihlalidir". Aktaş'ın annesi Ayfer Sunçiçek, “Kızım bize gelmek istedi, izin vermedi. Kızım da evi terk etmeye çalıştı ve bir tartışma çıktı. Bir süre sonra komşular evde silah sesleri duydu. Kızımın intihar etmesine imkan yok. Kızım silahı kızımın ağzına sokmaya çalışırken başını çekti ve o sırada kurşun yüzünden içeri girdi ve arkadan çıktı. Kızım gibi birçok kişi öldü, hakkımı savunman için yalvarıyorum. Bir süre sonra baba Bahri D. ve oğulları Ali. Direğin kaldırıldığını gören D. ve Aykut D., kardeşleri Ramazan D ile kavga etmeye başladı. Eşinin kavga ettiğini gördü ve ayrılmak için müdahale etti. Çiğdem D., kayınpederi ve kayınbiraderi tarafından kürek ve sopayla dövülerek öldürüldü.

Mersin'de yaşayan HG (34) ve kız kardeşleri SD (32) ve SD (28), küçük yaşta kendi babaları SD tarafından öldürüldü. cinsel istismarından şikayet etti.