2020’de Twitter’da en çok konuşulan takım Beşiktaş oldu

2020’de Twitter’da en çok konuşulan takım Beşiktaş oldu

8 Aralık 2020 0 Yazar: admin

Türkiye'de geçen yıl yılın verilerine göre Twitter'ın en çok konuşulan futbol takımı Beşiktaş oldu. Beşiktaş'ı sıralamada Galatasaray ve Fenerbahçe takip ediyor. Türkiye'de ve dünyada en çok konuşulan yabancı takım Barcelona olurken en çok konuşulan takım Brezilya devleri Flamengo takımı oldu.

Türkiye'de 2020'nin en çok konuşulan isimleri, bir hashtag paylaşıp Twitter'da tweet atarak, spor takımları ve tweetler alanıyla olan yoğun etkileşimini gözler önüne serdi. Verilere göre Beşiktaş JK (@ Beşiktaş) en çok etkileşime sahip hesap oldu. Beşiktaş ile ilgili 10 milyonun üzerinde Tweet atıldı. Geçen yıl Süper Lig şampiyonu Medipol Başakşehir en çok tweet atan 4. kulüp oldu. Fenerbahçe ise 2020 yılında 867 bin yeni takipçi ile en çok takipçi toplayan kulüp oldu.

Basketbolun Türkiye'de en çok konuşulan takımı Los Angeles Lakers, Renault Formula 1 takımıyla da en çok sohbete konu olan takımla motor sporlarında Twitter'da yarışıyor. Tweetle

24 Ocak'ta Fatih Terim, Türkiye 2020'de en çok Retweetlenen Tweetler arasında 7. sırada yer aldı. Fatih Terim, yıl boyunca COVID hastalığına yakalanan isimlerden biri oldu. 2020 yılında birçok sporcu da bu hastalıkla boğuşurken, hem olumlu testler hem de iyileşme ile ilgili tweetler gündemdeydi. Bunlardan biri tweet ve Fatih Terim'di.

Öte yandan Türkiye'de geçen yıl hashtaglerin çoğu sporda iken, hashtag'in bu yıl sporun zirvesinde yer aldığı gözlemlendi.