2020’nin en iyi mobil oyunları belli oldu: PUBG liste başı

2020’nin en iyi mobil oyunları belli oldu: PUBG liste başı

21 Aralık 2020 0 Yazar: admin

2020'yi bitirmek için kısa bir süre var. Bu yıl dünya alışkanlıklarının değiştiğine şahit olduk. Her zamankinden daha fazla mobil oyun oynayan milyonlarca insan bu oyunlara milyarlarca dolar harcamayı ihmal etmedi. Uzun süredir listelerde en çok oynanan mobil oyun haline gelen PUBG Mobile, bu yıl en çok harcama yapan oyun oldu. İşte 2020'nin en iyi mobil oyunları ve oyuncuların en çok harcadığı oyunlar:
Mobil oyun kategorisinin şampiyonu belli oldu!
2020'nin en iyi mobil oyunları:Listede hangileri var?
SensorTower tarafından yayınlanan yeni verilere göre 2020 kesinlikle mobil oyunların yılı. Milyarlarca dolar harcaması olan mobil oyun sektörü gerçekten dikkat çekiyor. Bu noktada 1 Ocak ve 14 Aralık verileriyle 2,6 milyar dolarlık gelir toplayan PUBG Mobile, şaşırtıcı bir şekilde listede ilk sırada yer alıyor. Dünyanın en popüler ve 'para harcanan' oyunu PUBG Mobile'ı 2,5 milyar dolarlık harcamayla Honor of Kings izliyor.

PUBG Mobile geçen yıla göre% 64,3 artarken, Honor of Kings 42,8'lik bir artış yaşıyor. Pokemon GO, listedeki en çok harcama yapan üçüncü oyun. Oyuncular Pokemon GO için 1,2 milyar dolar harcadı. Listede Coin Master 1,1 milyar dolarlık harcama ile dördüncü sırada yer alırken, Roblox 1,1 milyar dolar ile ve Monster Strike 958 milyon dolar ile listede yer alıyor. Koronavirüs salgınının ardından mobil oyun endüstrisi muhteşem bir yükselişe tanık oldu. Mobil oyun endüstrisi bu yıl yaklaşık 75,4 milyar dolar kazanmayı başardı. Geçen yıla göre yüzde 19,5 artış yaşayan sektör, karantina etkisiyle önemli bir ivme kazandı. Peki bu ivme önümüzdeki yıl devam edecek mi? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.