ARM tabanlı Huawei PC ortaya çıktı!

ARM tabanlı Huawei PC ortaya çıktı!

20 Kasım 2020 0 Yazar: admin

ABD ile çeşitli sorunları olan Huawei'nin kendi işlemcisine sahip bir masaüstü bilgisayar üreteceği söylendi. Yılın ilk yarısında bile bu iddiaları bir haberimizde tartıştık. Şimdi, ARM tabanlı Kunpeng 920 işlemciye sahip Huawei PC için bazı detaylar sızdırıldı. Huawei MateStation B515 adlı masaüstü bilgisayarın yakında duyurulması bekleniyor.
En hafif ve en hızlı Logitech kablosuz fare tanıtıldı!
Kunpeng 920 işlemcili Huawei MateStation B515'in detayları sızdırıldı
Apple kısa süre önce kendi işlemcileriyle çalışan yeni bilgisayarları tanıttı. Huawei'den de benzer bir adım göreceğiz. Ancak Huawei bir masaüstü bilgisayarla görünecek. Bilgisayarla ilgili bazı detaylar çoktan ortaya çıktı. Huawei PC, bu yılın başında tanıtılan Kunpeng 920 işlemcisinden alacak. Şirket bu ARM tabanlı işlemciyi tanıttığında, Intel Core i9-9900K'dan daha yüksek performans olarak tanımladı. İşlemcinin teknik değerlerine baktığımızda; 7 nm üretim sürecinden çıktığını, 64 çekirdekli bir yapıya ve 2,6 GHz frekansa sahip olduğunu görüyoruz.

Cihazın ekran kartı tarafında AMD R7 Radeon 430 kullanılması bekleniyor. Ayrıca cihazın ana kartı için; 64GB DDR4 RAM, altı SATA 3.0 ve 2 M.2 SSD yuvasına sahip dört UDIMM yuvasına sahip olacağı iddia ediliyor. Ayrıca Huawei MateStation B515; FHD çözünürlüklü, 23,8 inç boyutunda ve 178 derecelik görüş açısına sahip bir monitörle gelecek. Bilgisayar kasası 8 kompakt bir yapıya sahiptir. Cihazın işletim sisteminin Linux olacağı tahmin ediliyor. Şu anda fiyat hakkında bilgi yok.
Dizüstü bilgisayarın ardından Huawei PC saldırıyı heyecanlandırdı