Bilgisayar için yararlı 8 küçük araç

Bilgisayar için yararlı 8 küçük araç

31 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Temiz, verimli ve sorunsuz çalışan bir bilgisayar, kullanıcının hayatını çok daha kolaylaştırır. Verileriniz organize ve erişilebilir olduğundan, işletim sisteminiz rahat ve hatasız kalır. Bu nedenle sisteminizi dışarıdan gelebilecek hasarlara karşı koruyan uygulamalar ve siz de PC deneyiminin kritik parçalarından birisiniz. Bu yazıda, Windows'unuzu çökmelerden koruyacak ve sağlıklı tutacak, bilgisayar için 8 kullanışlı küçük aracın bir listesini yaptık.
Windows 10 v2004 kullanıcı oranıyla dikkat çekiyor
Bilgisayar için 8 kullanışlı küçük araç
Windows için Sistem Bilgileri

Bilgisayarınız hakkında derinlemesine bilgi edinin Windows için Sistem Bilgileri aracı, yalnızca yüklü sürücüleri toplu olarak görmeniz, Windows'u biçimlendirmeden önce etkinleştirme anahtarını not etmeniz ve daha fazlası için tasarlanmıştır.

Windows için Sistem Bilgileri aracını buradan indirebilirsiniz.

Ninite

Ninite ile aynı anda çok sayıda gerekli uygulamayı kurabilirsiniz. Yeni bir bilgisayar satın aldığınızda veya biçimlendirdiğinizde, gerekli her şeyi ayrı kurulum dosyalarıyla uğraşmak yerine tek bir dosya ile kurabilirsiniz.

Ninite toplu kurulum aracını buradan indirebilirsiniz.

Revo Kaldırıcı

Uygulamaların kaldırıcıları, genellikle tüm ilgili dosyalar, kayıt defteri girdileri kaldırmada başarılı olamıyorlar. Revo Uninstaller'ın ücretsiz sürümü, cihazınızda kaldırmak istediğiniz uygulamaların kırıntılarını bile bırakmaz.

Revo Uninstaller aracını buradan indirebilirsiniz.

Gelişmiş Renamer

Normal bir PC'niz yoksa, aradığınız dosya veya klasörü bulmak çok zorlaşır. . Advanced Renamer, dosyalarınızı yalnızca belirli kurallara göre yeniden adlandırmaz, aynı zamanda bunları yeni bir klasör hiyerarşisine otomatik olarak taşıyabilir veya kopyalayabilir.

Advanced Renamer aracını buradan indirebilirsiniz.

Disk Alanı Fanı

Sabit diskinizdeki hangi programların ve dosyaların daha fazla yer kapladığını bilmeden kullanabilirsiniz. düzenlemek zor olabilir. Disk Alanı Fanı, sabit diskinizde nelerin yer kapladığını basit ve net bir şekilde gösterir.

Disk Space Fan aracını buradan indirebilirsiniz.

HWMonitor

Sisteminizi temiz ve güncel tutmak bilişimin önemli noktalarından biridir. Ancak, donanımınızın durumunu bilmek de önemlidir. HWMonitor ile CPU, GPU ve disk sıcaklıklarını ve fan hızlarını izleyebilirsiniz.

HWMonitor aracını buradan indirebilirsiniz.

Dism ++

Windows güncellemelerinden sonra gereksiz dosyaları temizleyin, Windows ISO'ları düzenleyin ve sıkıştırın, ESD dosyalarınızı ISO'ya dönüştürün, Windows hizmetlerini düzenleme ve sistem yedekleme ve geri yükleme gibi profesyonel araçlar kullanarak bilgisayarınızı düzenlemek istiyorsanız, Dism ++ en derinlemesine Windows için geliştirilmiş bir çalışma bakım aracı.

Dism ++ aracını buradan indirebilirsiniz.

Microsoft PowerToys

Windows 95'li teknoloji devi Microsoft, kullanıcılarla birlikte oldukça işlevsel bir yardımcı program araç seti olan "PowerToys" hizmete girdi. Windows XP dönemine kadar aktif olarak kullanılan bu araç takımı daha sonra işlevselliğini yitirmiş ve Microsoft bu araç setini geride bırakarak tüm sorumluluğu kullanıcılara bırakmıştır. Microsoft'un araç seti, kullanıcıların Windows işletim sistemi üzerinde bazı ince ayarlar yapmasına yardımcı olur. Örneğin, PowerToys araçları sayesinde kullanıcılar dosyalarını toplu olarak adlandırabilir, sağ tıklama menüsü sayesinde fotoğraflarını anında yeniden boyutlandırabilir.

Windows 10 için son derece işlevsel Microsoft PowerToys aracını buradan indirebilirsiniz.