Çocuklar İçin Pek de Uygun Olmayacak League of Legends Dizisi ‘Arkane’ Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Çocuklar İçin Pek de Uygun Olmayacak League of Legends Dizisi ‘Arkane’ Hakkında Tüm Bildiklerimiz

4 Mart 2021 0 Yazar: admin

Riot Games, 2019'un sonlarında 10. yıldönümü yayınında şirketin gelecek planlarını duyurdu. Bu planlar kart oyunu Legends of Runeterra ve Valorant oyunlarını içeriyordu. Bu sözleri yerine getiren Riot, 2020 yılında çıkacağını söylediği animasyon dizisi Arcane'i erteledi. Son zamanlarda çıkması beklenen Arcane dizisi hakkında bildiğimiz her şeyi listeledik.

Riot Games tarafından geliştirilen League of Legends (LoL), lansmanından bu yana 10 yıldan fazla bir süre geçti ve oyun şu anda dünyanın en popüler çok oyunculu oyunlarından biri. 100 milyondan fazla aktif aylık oyuncusuyla Espor alanında bir ilki gerçekleştiren ve yıllık 1,4 milyar dolar ciro elde eden Riot Games, LoL'un 10. yıl dönümünde şirketi daha da ileriye taşıyacak projelerini duyurdu.

Açıklanan en heyecan verici projelerden biri, League of Legends dünyası Runeterra'da geçen bir animasyon dizisi olan Arcane oldu. 2019'un son günlerinde yapılan açıklamada dizinin 2020'de çıkacağı söylendi ancak COVID-19 virüsü nedeniyle hem dizinin gelişimi gecikti hem de hayranlar ilerleme hakkında bilgilerden mahrum kaldı. . Dilerseniz Arcane dizisi ile ilgili bilinen tüm detayları birlikte inceleyelim.

League of Legends serisi Arcane fragmanı:

Arcane dizisinin konusu ne olacak?

Arcane serisi hakkında bildiğimiz en sağlam bilgi, Jinx ve Vi adlı iki League of Legends şampiyonunun serisidir. geçmişini ve onları ayıran bir gücü anlatacağını. Dizinin fragmanından da görebileceğimiz kadarıyla ana karakterlerimiz, Zaun'un kirli ve yoksul sokaklarında ve Piltover sokaklarında teknolojisiz maceralara atılan bir grup çocuk olacak. alacak. Karavandaki mavi saçlı kız ve pembe saçlı kızın Jinx ve Vi kardeş olma ihtimali oldukça yüksek, hatta kesin olarak söyleyebiliriz. Tıpkı League of Legends gibi, Arcane serisi de 14 yaş ve üzeri kişilere hitap edecek. Riot'un geliştirici ekibinin başkanı Greg Street, “Dizi o kadar yumuşak bir dizi olmayacak. Deneyimlemek istediğimiz birçok ciddi tema var, bu yüzden çocukların şovu izlemesini ve dikkatlerinin dağılmasını istemiyoruz. Riot Games'in kurucularından Brandom Beck, çeşitli Hollywood stüdyolarıyla ilişki kurmaya başladıklarını belirtti. Arcane animasyon serisi sadece League of Legends değil, Riot Games'i de daha üst bir seviyeye taşıyor gibi görünüyor.

Arcane serisi ne zaman çıkacak?

Riot Games ekibi tarafından sıfırdan geliştirilen Arcane serisi, ilk olarak 2019 sonunda duyurulmuş ve çıkış 2020'nin ikinci yarısı tarihi olarak gösterilmişti. Ancak Riot, 2020'nin başında patlak veren COVID-19 virüsü nedeniyle serinin üretiminin önemli ölçüde yavaşladığını söyledi. Mayıs 2020'de Riot forumunda yapılan açıklamada dizinin 2021'de yayınlanacağı söylendi.

Jinx ve Vi gibi diğer karakterler Arcane serisinde olacak mı?

Arcane dizisi şimdiden Jinx ve Vi karakterlerinin tarihini anlatacak. Ancak bildiğiniz gibi Runeterra evreninin bölgelerinden biri olan (aslında iki) Piltover ve Zaun'da yer alacak dizi, bu bölgedeki diğer şampiyonları da ağırlayabilir.

Bilmiyorsanız, seriye dahil edilecek Piltover ve Zaun bölgelerindeki şampiyonları listeleyelim:

Camille Caitlyn Ezreal Jayce Orianna Heimerdinger Ekko Twitch Blitzcrank Dr. Mundo Janna Şarkı Söyledi Urgot Viktor Warwick Zac Ziggs Seraphine

Özellikle Warwick, oyun içi bir satırda Jinx ile buluştuğunda, 'Bunu yaptığını biliyorum!' gibi bir cümle diyor. Bu nedenle Warwick karakterine ve dolayısıyla onu böyle yapan Singed karakterine yer vermenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.