Dell 40 inç ultra geniş monitörü tanıttı: İşte özellikleri

Dell 40 inç ultra geniş monitörü tanıttı: İşte özellikleri

6 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Dell, 40 inç ultra geniş ekranlı monitörü tanıttı ve özellikleri netleşti. UltraSharp 40 Curved WUHD (U4021QW) adlı model, geniş ekranı ve çözünürlüğü ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Modelin çözünürlük açısından 4K çözünürlükten daha geniş olduğu bildiriliyor. Ayrıca model, kavisli ekran tasarımıyla kullanıcılara merhaba diyecek. Bugün oyuncular için birçok kavisli ekran satışta. Ancak haberlerdeki modelin oyuncu odaklı geliştirilen kavisli ekranlara benzemediği belirtiliyor. Bu nedenle modelin günlük ve ofis kullanımına uygun olduğunu söylemek mümkündür.
AMD, birden fazla ekran kartının yolunu açan bir patent aldı
Dell 40 inç ultra geniş monitörün özellikleri
Yeni monitörün çözünürlüğü 5120 x 2160. Bu da 3840 x 2160 çözünürlüğe sahip 4K'dan 1280 piksel daha geniş olduğu anlamına geliyor. Ancak monitörün bir 4K videoyu tam olarak orantılayabildiği de belirtiliyor. Geniş tasarımı ve renk performansı ile tanıtılan modelin HDR desteği konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bu, modelin HDR desteğine sahip olmadığı anlamına geliyor. Dell 40 inç ultra geniş monitör, Thunderbolt 3 desteğine sahiptir. Bu bağlantı sayesinde monitörü kullanan bilgisayar 90W ile şarj edilebilir. Bu, monitör kullanımıyla kablo karmaşasının önlendiği anlamına gelir. Destekleyici cihazlar Thunderbolt çıkışından görüntülerken şarj etme yeteneği sağlar. Modelde ise yüksek hızlı USB portları ile birlikte 10 Gbps hızı destekleyen bir RJ45 (ethernet) girişi bulunuyor.

2500R kavisli IPS ekran, kullanıcılara 60 Hz desteği sunar. 9W dahili hoparlörü olan modelde ayrıca 3,5 mm kulaklık jakı bulunur. DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.0 girişlerine de sahip olan model, kullanıcılara PXE boot ve Wake-on-LAN desteği sunuyor.

28 Ocak itibarıyla kullanıcılarla buluşacağı belirtilen monitör 2 bin 100 dolar olarak açıklandı.