‘GameStop’ Olayının Başkahramanı İfade Verdi: Ben Bir Kedi Değilim

‘GameStop’ Olayının Başkahramanı İfade Verdi: Ben Bir Kedi Değilim

19 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Reddit kullanıcılarını geçtiğimiz haftalarda GameStop hisselerini artırmaya yönlendirdiği söylenen kullanıcı, Kongre önünde ifade verdi. Bir Reddit kullanıcısı, borsayı manipüle etme iddialarının mantıksız olduğunu düşünüyordu.

Geçtiğimiz haftalarda, Amerika Birleşik Devletleri borsalarında benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Video oyun satıcılarından biri olan GameStop, hisse senedi değerlerinin düşmesinin ardından internet üzerinden büyük destek gördü. Borsa büyüklerine meydan okuyan internet kullanıcıları, borsada büyük bir operasyon gerçekleştirdiler ve GameStop hisselerinin yaklaşık% 2.000'ine değer biçtiler. Tüm bu etkinlikler Reddit'te WallStreetBets adlı bir toplulukta başladı. Keith Gill adlı bir Reddit kullanıcısı, Wall Street devlerine meydan okuyan küçük ölçekli yatırımcıların yüzü haline gelmişti. Bugün olayların yüzü olarak anılan kullanıcı, kongreye karşı çıktı ve ilginç bir açıklama yaptı. Borsayı manipüle etmekle suçlandı:Daha önce sigorta şirketi MassMutual için finansal eğitim materyalleri tasarlayan 34 yaşındaki kullanıcı Kongre önünde ifade verdi. "Olmadığım birkaç şey:Ben bir kedi değilim. Kurumsal bir yatırımcı değilim. Bir hedge fon da değilim." Reddit kullanıcısı, borsayı manipüle ettiği fikrini 'mantıksız' olarak değerlendirdi. Yaptığı paylaşımların GameStop hisselerine milyonlarca dolar aktarılmasına neden olmadığını ifade eden Gill, bazı kişilerin para kaybetmesinin trajik ve bu konuda üzüldüğünü söyledi.

Robinhood ve Reddit CEO'ları da kongrede ifade verdi:Bu etkinlikler sırasında işlemleri yasaklayan Robinhood CEO'su Vlad Tenev, kısıtlamaların gereksinimleri karşılamak için uygulandığını belirtti. Reddit CEO'su Steve Huffman, WallStreetBets topluluğunu "yüksek riskli, yüksek kazançlı yatırımlar" olarak değil, aynı zamanda üyelerin birbirlerini "sevdikleri" "önemli derinliğe" sahip bir topluluk olarak tanımladı.