‘HackZeugma’daki bayrak yarışında 10 takım şampiyonluk için yarışacak

‘HackZeugma’daki bayrak yarışında 10 takım şampiyonluk için yarışacak

13 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç, bu yıl HackZeugma Bayrak Yarışı’nın saldırı senaryoları kapsamında birçok kritik altyapıda kullanılan endüstriyel kontrol sistemlerinin siber güvenliğini tartışacağını belirtti.

“Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından düzenlenen HackZeugma Bayrak Yarışı’nın ön seçimine 32 ülkeden 1000’den fazla yarışmacı katıldı. Rekabetçi ön elemenin ardından, 12 ülkeden 201 yarışmacı yarı finale yükseldi. 10 finalist şimdi şampiyonluk için yarışacak. ” Finalistlerin şampiyon olmak ve büyük ödülü almak için dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş siber saldırı simülasyonları ile yeteneklerinin sınırlarını zorlayacaklarını vurgulayan Koç, şunları söyledi:

Bu yıl son yılların en önemli konularından biri olan HackZeugma Bayrak Yarışı’nda “Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) Siber Güvenlik” konusunun ana tema olarak belirlendiğine işaret eden Koç, “Türkiye’nin siber güvenliği Barajlardan fabrikalara, havalimanlarından nükleer santrallere kadar birçok kritik altyapıda kullanılan endüstriyel kontrol sistemleri, gerçek hayatta karşılaşılabilecek saldırı senaryoları kapsamında ele alınacak. “dedi.

Türkiye’nin kapsamı Teknofest’in dünya çapında beğeni toplayan etkinliği, Başkan’ın Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde geçen yıl gerçekleştirilen hackistanbul yarışma hocası, bu yıl Gaziantep’te düzenlenen etkinlikler nedeniyle hackzeug yönetiminin adını duyurdu.

teknik direktör, tüm dünya 26 Eylül’de gerçekleşecek olan “HackZeugma Bayrak Yarışı” nın finali, etkisi altındaki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle HackZeugma Bayrak Yarışı’nın online hale getirildiği bilgisini verdi. Takımlar bu yılki salgın nedeniyle online finalde şampiyon olacak. yarışacak. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Anadolu Ajansı’na (AA) yaptığı açıklamada, yeni çağın en önemli sorunlarından biri olan siber güvenlik meselesinin vatandaşların da dikkat etmesi gereken bir konu olduğunu söyledi. , yarışma hakkında ayrıntılı bilgi “www.hackzeugma. “. Com’dan takip edilebileceğini belirtti.