HarmonyOS 2.0 çalıştıran akıllı saat videosu sızdırıldı

HarmonyOS 2.0 çalıştıran akıllı saat videosu sızdırıldı

13 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Huawei, geçtiğimiz Çarşamba günü Huawei Geliştiriciler Konferansı’nda yeni işletim sistemi HarmonyOS sürümünü tanıttı. Kısa bir süre sonra HarmonyOS 2.0 çalıştıran akıllı saatin videosu sızdırıldı.
Emui 11 huawei
HarmonyOS 2.0 çalıştıran akıllı saat videosu sızdırıldı
Geçtiğimiz yıldan bu yana ABD yaptırımları nedeniyle Android kullanımı yasaklanan Huawei, çabalamaya devam ediyor. Yeniliklerin yanı sıra yasaklarla da ilgilenen şirket, Android yerine cihazlarında kullanacağı HarmonyOS 2.0 işletim sistemini tanıttı.

Çin sosyal medyası Weibo’daki Changan Digital’e göre Huawei, HarmonyOS işletim sistemini kullanan yeni bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. Söz konusu akıllı saatin bu yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Videoya göre, devre kartı benzeri bir zemin üzerinde duran saatin gövdesi ve arayüzü açıkça görülüyor. Huawei Central’da yer alan anekdota göre LiteOS ile Huawei Watch GT 2 serisine benzeyen saat, aynı zamanda adımsayar, nabız kontrolörü, uyku takibi, pil seviyesi gibi özelliklere de sahip.

https:// www. youtube.com/watch?v=fe-SMkGx0cI

Huawei CEO’su Richard Yu, HarmonyOS 2.0 işletim sisteminin 128 KB RAM ve 128 MB RAM arasındaki tüm ekosistem cihazlarında kullanılabileceğini duyurdu.