Huawei kan kaybetmeye devam ediyor: Akıllı telefon üretimini yüzde 60 azaltacak

Huawei kan kaybetmeye devam ediyor: Akıllı telefon üretimini yüzde 60 azaltacak

22 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Huawei Technologies, tedarikçilerine, bir buçuk yıldır yürürlükte olan ABD yaptırımları nedeniyle bu yıl akıllı telefon bileşenlerine yönelik siparişlerin yüzde 60'tan fazla azaltılacağını duyurdu.

Güvenilir haber kaynaklarından Nikkei Asia'nın raporuna göre Huawei, tedarikçilerine bu yıl 70-80 milyon akıllı telefon tedarik edecek. telefon için parça siparişi vermeyi planladığını duyurdu. Bu sayı, Huawei'nin geçen yıl piyasaya sürdüğü 189 milyon akıllı telefona kıyasla yüzde 60'ın üzerinde bir azalmayı yansıtıyor. Ancak Ağustos ayında, Huawei Tüketici Grubu'nun tüketici elektroniği bölümü başkanı Richard Yu, grubun bir çip sıkıntısı ile karşı karşıya olduğu konusunda uyardı. Çünkü Huawei, akıllı telefonları için kendi markası olan Kirin adı altında işlemciler geliştiriyor ancak üretimlerinde Amerikan teknolojilerine bağlılar.

Araştırma firması IDC'ye göre, geçen yıl Çinli teknoloji devi, Samsung Electronics ve Apple'dan sonra küresel akıllı telefon endüstrisinde üçüncü sırada yer aldı. geriledi. Uzmanlar, Huawei'nin bu yıl ABD ihracat kısıtlamaları nedeniyle daha fazla pozisyon kaybedeceğini tahmin ediyor.

Hatırlayın:Kasım ayında Huawei, ABD kısıtlamalarına giren kritik bileşenlere ve parçalara yeniden erişim sağlamaya yardımcı olmak için 30'dan fazla Çinli şirketten oluşan bir konsorsiyum bütçesi oluşturdu. Onur markasını sattı. Honor'un AMD, Intel, MediaTek, Micron Technology, Microsoft, Qualcomm, Samsung, SK Hynix ve Sony gibi önemli satıcılarla yeniden iş ilişkileri kurduğu belirtiliyor.

Bazı Huawei tedarikçileri yedek parça temini için ABD Ticaret Bakanlığı'ndan izin almış olsa da, şirketin 5G modellerinin temel bileşenlerine hala erişimi yok. Bu ayın başlarında, Huawei'nin kurucusu ve CEO'su Ren Zhengfei, ABD ile Çinli teknoloji devi arasındaki ilişkilerin sıfırlanması çağrısında bulundu. Çin'deki uluslararası medyaya konuşan Zhengfei, yeni ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmeye hazır olduğunu ifade etti ve yeni yönetimden "açık politika" umduğunu söyledi.