Huawei: “Pes etmeyeceğiz ve en iyi teknolojiyi sunacağız!”

Huawei: “Pes etmeyeceğiz ve en iyi teknolojiyi sunacağız!”

25 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Huawei'nin ürettiği akıllı telefon modelleri bir kez daha gündeme geldi. Çünkü Mate 40 serisi ile 2 gün önce tanıştık. ABD'nin ambargo kararı nedeniyle zor anlar yaşayan Çin temsilcisinin henüz pes etmediğini görüyoruz.

Gücünü 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Kirin 9000 isimli işlemciden alan Mate 40 ailesi, 33 yıldır firmanın fiyatlandırma politikası nedeniyle eleştiri hedefi oldu. Buna rağmen Huawei kendisine ve akıllı telefonlarına güveniyor.
Huawei için bir yasak daha! ABD baskısı devam ediyor
Huawei akıllı telefon modelleri konusunda iddialı olmaya devam edecek
Tüketicilerin sorunları ve istekleriyle ilgilenen bölüm başkanı Yu Chengdong, ABD'nin çabalarına rağmen yenilikçi fikirlere ve radikal teknolojilere odaklanmaya devam edeceğini belirtti. Deneyimli iş adamları, her türlü engele rağmen Samsung'u tahtından indiren ekiple çalışmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Donanım üretmek için kendi işlemcisini üretemeyen ve ABD şirketlerinden hammadde satın alamayan Huawei, TSMC ile iletişimini kesmek zorunda kaldı. Böylece MediaTek gibi diğer şirketler, Huawei ile daha büyük hacimli iş ortaklıkları imzalamak için harekete geçti.

Yu Chengdong, zorlukların Huawei için önemli olmadığını iddia etti. Zorluklarla mücadele için 5 strateji belirlediğini açıklayan 51 yaşındaki Çinli yöneticinin kriz yönetimi şu adımlara ev sahipliği yapıyor:

– Vazgeçmeyin ve teknolojik yenilik yönetimine odaklanmaya devam edin
– En iyi teknolojileri imzalamak
– En iyi icatları tüketicilerle buluşturuyoruz
– İnsanların yaşam kalitesini iyileştirmeye devam etmek
– İş verimliliğinin artırılması

Şu anda Google ve Android ikilisinden yararlanamayan Huawei hem bir arama motoru geliştirdi hem de bir işletim sistemi hazırladı. Bunun dışında 3 Kasım 2020'de Huawei ile ABD arasında yepyeni bir sayfa açılabilir. Donald Trump seçimi kaybederse teknoloji dünyasında yepyeni gelişmelere tanık olabiliriz. ABD, Çinli firmanın Japonya ve Güney Kore ile iş yapmasını istemiyor. Huawei'nin bu zorluklarla yüzleşmeye devam edeceğini düşünüyor musunuz?