Oppo, 1 metreye kadar doğru konum sağlayan yeni navigasyon algoritmasını tanıttı

Oppo, 1 metreye kadar doğru konum sağlayan yeni navigasyon algoritmasını tanıttı

25 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, geliştirdiği RTK yüksek hassasiyetli konumlandırma algoritmasını duyurdu. Şirkete göre, yeni algoritma herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duymadan 1 metre hassasiyete ulaşabiliyor.

Oppo RTK (gerçek zamanlı kinematik), hataları farklı bir şekilde ortadan kaldırmak ve daha doğru konumlandırma elde etmek için ölçüm istasyonları arasında gözlem verilerinin gerçek zamanlı işlenmesi yoluyla taşıyıcı faz gözlemlerine izin verir. niceliğe dayalı teknoloji. RTK algoritmasının yaptığı şey, GPS bilgilerini baz istasyonları, ivmeölçer, jiroskop ve hatta telefonun antenleri de dahil olmak üzere telefonun içindeki tüm sensörlerden gelen bilgilerle birleştirmektir. Oppo, teknoloji ön araştırma aşamasında China Mobile ile işbirliği yaptığını söyledi. Oppo aynı zamanda China Mobile'ın "5G hassas konumlandırma ittifakına" da katıldı.

Navigasyonda 1 metreye kadar doğruluk, yalnızca gözetim ve haritalama için kullanılan profesyonel ekipman kullanılarak elde edilebilen bir hassasiyeti içerir. Oppo, 2021'de 1 metreye kadar hassasiyete ulaşabilen bu yeni teknolojiyi ticarileştirecek.

Oppo, "Oppo'nun RTK teknolojisi, kullanıcı deneyimi perspektifinden kendi geliştirdiği algoritması ile akıllı telefonlara uygulanıyor ve bu da cep telefonlarının konumlandırma doğruluğunu önemli ölçüde artıracak. China Mobile ile uzun vadeli ve derinlemesine bir işbirliği başlattık. , yeni deneyimi kullanıcılara en kısa sürede sunmayı umuyoruz. Bu teknolojinin kullanıcıların yaşamlarına daha fazla kolaylık ve yeni uygulama senaryoları için daha fazla olanak sağlayacağına inanıyoruz. "ifadelerine yer verildi.