Instagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Instagram Hikayelerde Görülen Öküz Yılı Nedir ve Nasıl Kullanılır?

13 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Instagram, son güncellemesiyle Öküz Yılı temalı içeriğini mobil uygulamasına ekledi. Peki, şu anda bazı hesaplarda görüntülenen Öküz Yılı etiketi ve filtresi nedir, nasıl kullanılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından ikisi olan Facebook ve Instagram, Çin takviminin 12 yıllık hayvan döngüsünün ikinci yılını temsil eden Öküz Yılı için mobil uygulamalarına bir dizi etiket ve artırılmış gerçeklik efekti ekledi. sistemi.

Şu andan itibaren Instagram uygulamasını en son sürüme güncellediğinizde, Hikayeler sıranın en üstünde. Üzerinde kırmızı öküz simgesi olan bir hikaye görüyorsunuz. Bu hikayeyi açtığınızda takip ettiğiniz hesapların Instagram'ın Öküz Yılı etiketini veya AR filtrelerini içeren hikayeleri görüntüleyebilirsiniz.

Öküz Yılı nedir?

Öküz Yılı, kendi takvim sistemine ve hepimizin kullandığı Gregoryen takvime sahip olan Çin yılıdır. yıllık hayvan takvimi döngüsünde ikinci sırada yer almaktadır. Çin takviminde Fare, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha (mitolojik de olsa), Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz Yılı olmak üzere 12 hayvandan oluşan öküz; güvenilir ve kararlı kabul edilirler; Ayrıca düzenleyici veya sistematik oldukları için görevlerine yaklaşımlarında yer alırlar.

Instagram Öküz Yılı nasıl kullanılır?

# Adım 1:Instagram uygulamasını açın. # Adım 2:Hikaye oluşturma ekranına gelin. # 3. Adım:Hikayeye eklemek için bir fotoğraf çekin veya galerinizden bir fotoğraf seçin. # Adım 4:Ekrana dokunarak parmağınızı yukarı kaydırın. # Adım 5:En üstteki üç Yıllık Öküz etiketinden birini seçin.

Bu kadar! Hikayenizi paylaştığınız andan itibaren, sizi takip eden insanlar Öküz Yılı hikayelerini açtıklarında hikayenizi görecek.

Instagram Öküz Yılı filtresi nasıl kullanılır?

# Adım 1:Instagram uygulamasını açın. # Adım 2:Hikaye oluşturma ekranına gelin. # 3. Adım:Parmağınızı deklanşör düğmesine koyun ve sola kaydırın. # 4. Adım:Öküz Yılı filtresine ulaştıktan sonra bir fotoğraf veya video çekin.

Year of the Ox filtresi ile oluşturduğunuz hikayeler, Year of the Ox etiketi olan hikayelerde olduğu gibi, Instragram akışının başlangıcında Öküz Yılı derlemesine dahil edilecek ve sizi takip edenler hikayenizi buradan görüntüleyebilirsiniz.

Instagram'ın yanı sıra Facebook, Öküz Yılı kutlamalarını boş geçmedi. ve mobil uygulamasındaki "beğen" düğmesini Öküz Yılı temasını yansıtacak şekilde yeniden tasarladı. Instagram ve Facebook'ta Öküz Yılı güncellemesinin ne kadar süreceği şu anda bilinmiyor.