iPhone 12’nin Düşme Testi Sonuçları Açıklandı

iPhone 12’nin Düşme Testi Sonuçları Açıklandı

26 Ekim 2020 0 Yazar: admin

Apple, iPhone 12'lerin düz kenarları ve düz ekranları ile düşmelere karşı daha dayanıklı olduğunu söylüyordu. Düşme testlerinin sonuçları firmayı haklı çıkarır.

Apple'ın iPhone 12 serisi için kullandığı tasarım, şirketin 2010 yılında piyasaya sürdüğü iPhone 4'e oldukça benziyordu. Yanları olabildiğince düz ve kavissiz olan telefonun ekranı neredeyse düz tasarlanmış. Şirketten yapılan açıklamalarda telefonun daha dayanıklı hale geldiği iddia edildi. Düşme testi sonuçları, Cupertino şirketinin iddialarını doğruladı. Aslında telefon, aynı segmentteki diğer Android akıllı telefonlardan daha dayanıklı olduğunu kanıtladı.

Metal kasalı iPhone 12 daha da sağlam

Önceki nesil iPhone telefonları açıkça kırılgan değildi. Bu telefonlar da düşürme testlerinden başarıyla ayrıldı. Apple, yeni telefonda metal kasaya ek olarak ekran camında da değişiklikler yaptı. Ekranın üstündeki camın içine seramik kristalleri de gömen firma, bu yapıya Seramik Kalkan adını verdi. Kelimenin tam anlamıyla Seramik Kalkan anlamına gelen bu özellik, telefonun kullanım kılavuzunu okurken pek bir anlam ifade etmese de pratikte ona bir yanıt bulmayı başarıyor. Apple'ın yeni akıllı telefonu, bu özelliğin düşme testlerinde tam olarak nasıl bir etkisi olduğunu gösteriyor.