İstanbul Park’ta Pilotların Şikayet Ettiği Kaygan Asfalt Sorununa ‘Türk İşi’ Çözüm: Araçlar Gece Boyunca Pisti Turlayacak

İstanbul Park’ta Pilotların Şikayet Ettiği Kaygan Asfalt Sorununa ‘Türk İşi’ Çözüm: Araçlar Gece Boyunca Pisti Turlayacak

14 Kasım 2020 0 Yazar: admin

Şampiyonluğunu İstanbul'da ilan etme ve 7 kez efsanevi pilot Michael Schumacher ile 'Formula 1'de en çok şampiyonluk yapan pilotu' eşitleme şansı bulan Lewis Hamilton, yarışlar öncesinde düzenlenen eğitim turlarında pistten şikayetçi oldu.

Motorsport.com'dan İstanbul'da yeni bir asfaltla karşılaşacaklarının farkında olmadıklarını belirten Hamilton, “Neden bilmiyorum ama yine zemini asfaltladılar. Bunun için milyonlar harcandı. Arabayı ıslak yerlerde kontrol etmek imkansızdır. Bu harika bir parkur… Uzun zamandır burada bir yarış olmadığının farkındayım ama yeni asfalta milyonlar harcamak yerine onları temizlemek yeterli olabilirdi. Hamilton'un açıklamaları aşağıdaki gibidir:

Daha kötü bir durumdaydı. "

" Lastikler iyi çalışmıyor ve bunu görebilirsiniz. Sanki bir puz buz pateni pistine biniyormuşuz gibi. Normalde şu anda İstanbul'dan aldığınız zevki alamıyorsunuz. "

" Tur boyunca bu duyguyu yaşadım. Islak noktalar vardı ve kuru zemin lastiklerindeydiniz "

" Ve bir şekilde bu zemin oldukça pürüzsüz. İzler eskidikçe asfalt arasındaki boşluklar büyür, bu nedenle lastikler daha iyi çalışır, ancak burada asfalt fazla örtülü, oldukça düz ve parlaktır. Zaten asfalttan sızıyor. Resmi olarak büyük B'li bir ab ** gibiydi.