Kullanışlı Google Chrome eklentileri

Kullanışlı Google Chrome eklentileri

26 Kasım 2020 0 Yazar: admin

Web tarayıcıları, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayamaz. Bu yüzden birçok kullanıcı tarayıcılarını bir eklenti kullanarak özelleştirir. Sizin için yararlı Google Chrome uzantılarının bir listesini hazırladık.

Önerilen uzantılar, Chromium tabanlı Brave, Vivaldi ve Blisk gibi tarayıcılarda da kullanılabilir.
Haftanın ücretsiz Udemy kursları – 20 Kasım
Kullanışlı Google Chrome uzantıları
Tab Wrangler

Bazen araştırma yaparken onlarca sekme açarak web tarayıcılarının daha fazla RAM tüketmesine neden olabiliriz. BT sektöründe çalışan kişilerin sıklıkla karşılaştığı bu duruma en kolay çözümlerden biri Tab Wrangler eklentisini kullanmaktır. Aktif olmayan sekmeleri uzun süre pasif hale getiren eklenti, istediğiniz zaman sekmeye hızlıca erişmenizi sağlayarak sekmeyi kapatma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Cıva Okuyucu

Temelde yer imi mantığı ile çalışan Mercury Reader, yazı içerisindeki yazı ve önemli görselleri öne çıkararak daha verimli araştırmalar yapmanızı sağlar. Kaydettiğiniz makaleleri oluşturduğunuz hesaba kaydeder ve hatta isterseniz Kindle cihazınızdan okumanıza izin verir. Okuma tercihlerinizi yapılandırarak daha iyi sonuçlar almanızı sağlayan eklenti, aldığınız makaleleri de yazdırmanıza olanak tanır.

Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Sıkı İş Akışı

İnternette araştırma yaparken odaklanma sorunu yaşayanlar için geliştirilen Strict Workflow, daha verimli kullanmanıza olanak sağlıyor. Seçtiğiniz web siteleri dışında herhangi bir siteye erişiminizi 25 dakika boyunca engelleyen eklenti, süre dolduktan sonra dinlenmeniz için 5 dakika verir. Çalışırken diğer siteleri ziyaret etmek isteyenler için mükemmeldir.

Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Evernote Web Clipper

Araştırma yaparken not almak istediğiniz bilgileri kopyalayıp farklı uygulamalara yapıştırmak bazen zaman kaybına neden olur. Yesnote Web Clipper sayesinde tarayıcınızı küçültmeden istediğiniz şekilde not alabilir ve önemli bilgilerinizi saklayabilirsiniz.

Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Dilbilgisi

İngilizce kelimeleri yazarken sık sık hata yapanlar için geliştirilen Grammarly, yaptığınız hataları size göstererek daha hızlı öğrenmenizi sağlıyor. E-posta siteleri de dahil olmak üzere birçok web sitesinde çalışabilen eklenti, kurduğunuz cümleler için de alternatif öneriler sunuyor.

Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

& Amp; Temiz

& Amp; Clean eklentisi sayesinde, tarayıcı geçmişinizi ve indirme listenizi tek bir tıklama ile görüntüleyebilirsiniz. ve tarayıcı önbelleğini temizleyebilirsiniz. Ek olarak, Click & amp; Eklentiyi temizleyin, diskinizde gereksiz yer kaplayan uygulamaları silebilir, tarayıcınızın ne kadar güvenli olduğunu test edebilirsiniz.

Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Varsayılan sekmenizi

ile özelleştirebilirsiniz. Start.me

Start.me eklentisi. Eklenti, varsayılan sekme için bir yer imi listesi oluşturmanıza, üretkenlik araçları eklemenize ve RSS bağlantıları aracılığıyla istediğiniz sitelerin makalelerini listelemenize olanak tanır.

Eklentiyi indirmek için burayı tıklayın.