Microsoft’un Fransız Üst Düzey Yöneticisi, İzmir Depremi Hakkında Ağza Alınmayacak Sözler Sarf Etti

Microsoft’un Fransız Üst Düzey Yöneticisi, İzmir Depremi Hakkında Ağza Alınmayacak Sözler Sarf Etti

2 Kasım 2020 0 Yazar: admin

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft'ta üst düzey yazılım geliştiricisi olduğu söylenen Maxime Rastello, İzmir depremi için "insanlık dışı" bir paylaşım paylaştı. Depremle ilgili "Hak ettiniz" diyen ırkçı Rastello, Twitter hesabını koruma altına aldı.

Bildiğiniz gibi geçen Cuma İzmir'de 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İzmir ve çevre illerde yoğun bir şekilde hissedilen deprem sonucunda bazı evlerin yıkıldığı belirtilirken, çok sayıda binanın da hasar gördüğü belirtildi.

İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı AFAD'ın son dakika açıklamaları ile artmaya devam ediyor. Güncellenen bilgilere göre depremde 64 kişi hayatını kaybederken, yaralı sayısı 940'a yükseldi. Bu sancılı gün birlik için

Tüm Türkiye'nin İzmir'i, Microsoft üst düzey programcısı adında bir kişi, İzmir'de deprem 'insanlık' hakkında söylendi İzmir depreminde çekilen bir görüntüyü Instagram hesabından paylaşan Fransa vatandaşı Rastello, Türkçe'ye çevirebileceğimiz notunu düşürdü. "hak ediyorsun" olarak. Paylaşımının ardından sosyal medyada büyük tepkiyle karşılaşan Rastello, gün içerisinde yeni bir paylaşım yaparak sözlerinin 'çarpıtıldığını' söyledi.

Hükümeti hedef aldığını söylüyor. Aynı kişi daha sonra "ifade özgürlüğüne" inandığını ve söyleminin amacının ötesine geçtiğini iddia etti. Tepki giderek arttıktan sonra, Rastello halka açık Twitter ve Instagram profilini sakladı. Bu nedenle kendisi veya paylaşımları hakkında daha fazla bilgi bulamıyoruz.