Moon Studios CEO’su, Oyun Şirketlerini Önce Yerden Yere Vurdu, Sonra Özür Diledi

Moon Studios CEO’su, Oyun Şirketlerini Önce Yerden Yere Vurdu, Sonra Özür Diledi

6 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Avustralyalı oyun geliştiricisi Moon Studios CEO'su Thomas Malher, CD Projekt Red ve Hello Games gibi büyük oyun şirketlerini sert bir şekilde eleştirdi. Yapımcıları yalancı olmakla suçlayan Malher, küfür eleştirisinin tepki toplaması üzerine yeni bir açıklama yaparak özür diledi.

Ori and the Blind Forest oyunlarıyla popüler olan Moon Studios CEO'su Thomas Malher, özellikle No Man's Sky ve Cyberpunk 2077 yapımcılarını hedef aldığı için ağır eleştirilerde bulundu. Bu tür yapımcıların oyuncuları yalan söyleyerek aldattığını iddia eden Malher, oyunların yapılması gerektiğini savundu. lansmandan önce olduğu gibi tanıtılmalıdır. Malher, tüm bunların oyuncuları heyecanlandırdıktan sonra oyunun aslında nasıl yapıldığını dürüstçe anlatmak yerine oyun yapımcısı Peter Molyneux ile başladığını belirtti. promosyondan herkesin hayal kırıklığına uğradığını açıkladı.

CD Projekt Red ve Hello Games eleştiri oklarının ucundaydı

"Oyun çıkmadan önce CDPR'nin yayınladığı her video, oyuncuların zihninde mükemmel bir resim oluşturdu. Videolar o kadar iddialıydı ki, CDPR neredeyse oyunun kanseri tedavi edeceğini duyuruyor gibiydi. Gerçekten boş sözlerle resimler çizmeye gerek yok . Bana boş resimler çizmeyin, yalan söylemeyin. Oyuncuları, gazetecileri ve diğer oyun geliştiricileri bunun gibi küçümseyemezsiniz. "