Netflix Android Uygulamasına Arka Planda Dinleme Özelliği Geliyor

Netflix Android Uygulamasına Arka Planda Dinleme Özelliği Geliyor

17 Aralık 2020 0 Yazar: admin

Radyo tiyatrosu ya da podcast gibi daha önce izlediğiniz ve beğendiğiniz prodüksiyonları dinlemek ister misiniz? Netflix Android uygulaması tam da bunu sunuyor.

Geçen Ekim ayında, XDA Developers ekibi Netflix APK'sını inceledi ve şirketin mobil uygulamada yalnızca ses özelliğini test ettiğini açıkladı. Android Police'in haberine göre bu özellik bazı kullanıcılara sunucu tarafında güncelleme olarak yansıdı. Bu özellik ekrana bakamadığınız veya başka bir iş için kullanacağınız ve yetersiz veri paketi gibi sorunlarla karşılaşacağınız durumlarda oldukça faydalı olacaktır.

Ses var, görüntü yok

Tam ekranda izlenen yayınlarda ekranın üst kısmındaki "Video kapalı" özelliğini alabilen az sayıda kullanıcı. Düğmeyi görebiliyor. Bu düğmeye basılarak yalnızca ses modu etkinleştirildiğinde, siyah ekranda kontrol düğmeleri ve parlaklık kontrol çizgisi vardır. Netflix bu özelliği Ayarlar bölümüne eklemiş gibi görünüyor. Ayarlar düğmesine bastığınızda, görüntülenen menüde üç farklı seçenek vardır. Bu seçenekler her zaman açık, kulaklıklı ve kapalı.