PlayStation 5’in AMD Zen 2 İşlemcisinin Ultra Yakınlıktaki Fotoğrafları Paylaşıldı

PlayStation 5’in AMD Zen 2 İşlemcisinin Ultra Yakınlıktaki Fotoğrafları Paylaşıldı

18 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Bir fotoğrafçı, PlayStation 5'i hayata geçiren AMD Zen 2 işlemcisinin ultra yakın görüntülerini paylaştı. Paylaşılan görüntüler, oyun canavarının neye benzediğini ve bu işlemcinin nasıl soğutulduğunu ortaya koyuyor.

Popüler bir "fotoğrafçı" olan Fritzchens Fritz, Japonya merkezli teknoloji devi Sony'nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı PlayStation 5'e güç veren silikon işlemcinin fotoğraflarını yayınladı. Paylaşılan görüntü, özel sıvı soğutma mekanizmasına sahip konsol işlemcisinin PlayStation 5'in içine nasıl baktığını ortaya koyuyor.

PlayStation 5'in çok güçlü bir işlemciye sahip olduğunu biliyoruz. Doğal olarak bu işlemcinin ciddi bir soğutma sistemine ihtiyacı vardı. Sony, bunu başarmak için tescilli bir soğutma teknolojisi kullanmayı seçti. Burada paylaşılan görüntüler, bu işlemcinin nasıl çerçevelendiğine ve soğutma işleminin nasıl gerçekleştirildiğine dair bir anlayış sağlar. Dilerseniz şu resimlerden birine bir göz atalım.

PlayStation 5'in işlemcisi böyle görünüyor

Fritz'in paylaştığı görüntü bununla da sınırlı değil. Fritz, yukarıda gördüğünüz görüntünün çok daha yakın versiyonlarını, neredeyse işlemcinin röntgenini çekerek fotoğraflıyor. İşte o görüntülerden bir diğeri; Sony, PlayStation 5'te AMD'nin Zen 2 işlemcilerini tercih etti. Yukarıdaki görüntüde bu işlemcinin çekirdek düzenlerini görebilirsiniz. Fritz'in paylaştığı görüntüler, bu tür görüntülerle ilgilenenleri etkileyecek türden.