Twitter, Rusya’nın Sputnik V Aşısının Hesabını Kısıtladı [Yeniden Erişime Açıldı]

Twitter, Rusya’nın Sputnik V Aşısının Hesabını Kısıtladı [Yeniden Erişime Açıldı]

15 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Twitter, Rusya'nın koronavirüs aşısı olan Sputnik V'in Twitter hesabını geçici olarak kısıtladı. Konunun gerçekleşmesi üzerine kısıtlama kaldırıldı.

Geçtiğimiz gün, Rusya'nın COVID-19 aşısı Sputnik V'in resmi Twitter hesabına bilinmeyen bir nedenle erişim kısıtlamaları getirildi. Söz konusu Twitter hesabında, Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) tarafından desteklenen aşı ile ilgili son gelişmeler kamuoyu ile paylaşıldı.

Kısıtlama süresi boyunca Sputnik V'in resmi Twitter hesabına giriş yaptığınızda, "Dikkat, bu hesap geçici olarak kısıtlanmıştır. Bu hesapta olağan dışı etkinlikler tespit ettiğimiz için bu uyarıyı alıyorsunuz. Yine de görmek ister misin? ”Sputnik V, erişim kısıtlamasının kaldırılması için Twitter'a teşekkür etti

Twitter'ın kısıtlamasının ardından açıklama yapan RDIF, “Aşılar ve çalışmalarla ilgili tüm bilgileri Twitter'da paylaştık. Hesap kısıtlandı ve nedenlerini araştırıyoruz ”. Neyse ki Twitter dün gece kısıtlamayı kaldırdı ve kısıtlamanın nedeni belirlendi.

Sputnik V'in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Twitter, ABD'nin Virginia eyaletindeki olası bir güvenlik ihlali nedeniyle Sputnik V'in Twitter hesabına erişimi engelledi. İhlal olmadığı anlaşılınca hesabın kısıtlaması kaldırıldı. Sputnik V, Twitter'a güvenlik duyarlılığı için teşekkür etti.