Ümitcan Uygun Hakim Karşısında: ‘Bir Kez Tokat Attım, Bayıldı’

Ümitcan Uygun Hakim Karşısında: ‘Bir Kez Tokat Attım, Bayıldı’

25 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Ankara'da Aleyna Çakır lakaplı sevgilisi Ümitcan Uygun hakkında, Sema Esen'in ölümünden önce 'barınma dokunulmazlığını ihlal' ve 'tehdit' suçlamasıyla dava açıldı. Suçlamaları kabul etmeyen sanık, "Ben bir kez tokat attım, astımı olduğu için bayıldı" dedi.

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen'in geçtiğimiz yıl 3 Haziran'da Keçiören'deki evinde ölümüne ilişkin soruşturmada sevgilisi Ümitcan Uygun gözaltına alınarak serbest bırakıldı. Sema Esen, ölümünden yaklaşık 3 ay önce 17 Nisan'da sosyal medyada şiddet dolu anlarının canlı görüntülerini yayınlayan Uygun'dan şikayetçi oldu. Bu soruşturma kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ümitcan Uygun ve arkadaşı Enes Ö. Hakkında farklı suçlamalarla çok sayıda soruşturma yapılan ve sosyal medyada çekilen görüntüleri ve sosyal medyada uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Ümitcan Uygun, hakkında 'konut dokunulmazlığının ihlali' suçundan dava açıldı. "ve" tehdit ". 3. Asliye Ceza Mahkemesi hakim karşısına çıktı.

Ümitcan Uygun, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Tutuklanan diğer sanık Enes Ö., Parti avukatları ve Sema Esen'in yakınları duruşmada hazır bulundu.

İddianamenin özeti ve tespitinin ardından savunmasını savunması istenen sanık Ümitcan Uygun, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "O evde o evde birlikte yaşıyorduk. Elektrik ve Su faturası benden o gün sosyal medyada canlı yayın yapan Sema o gün evde değildim, beni rahatsız edecek sözler yaptı ve küfür etti, sinirlenip eve gittim Enes'le eve gittim. delikten kendisi açmıştı kapıyı normal olarak girdik.Olaydan 2 gün önce tartışıp çıktık sanki onunla aynı sebepten tartışmaya başladık. hakaret, dayak, tehdit yoktu. Enes ile ev öyle ki tartışma uzamasın. Suçlamaları kabul etmiyorum "dedi. Olaya tanıklık eden yargıç Merve A'nın savcılığa yaptığı açıklamada, "Ümitcan Uygun, Sema bilinçsiz iken canlı yayında. IP 'Sema bayılttı, öyle olmaz' dedi." Sanık Uygun ifadesini sorması üzerine, "Alkol etkisi altında olduğum için söylediklerimi tam olarak hatırlamıyorum. Ancak sizi kesinlikle tehdit, darp veya hakaret etmedim. Sonra evden ayrıldık" dedi. Diğer sanık Enes Ö., "Eve girdikten sonra Sema ve Ümit tartışmaya başladılar. İkisi de birbirlerine küfür ediyorlardı. Tehdit yoktu. Salona girdiğimde Ümitcan tokat atınca bayıldı. Ümitcan canlı yayınını açtı. 15-20 saniye Canlı yayında "Böyle yapılmadı, böyle yapıldı" dedi. Canlı yayında ne kastedildiğini bilmiyorum Arkadaşı Merve, 'Sen defol ben' dedi. Ben ilgilenirim '. Sema ve Ümitcan aynı telefonu kullandı. "Canlı yayının yapıldığı sosyal medya hesabı Sema'ya aitti." Sanık Uygun'un avukatı, suçlamaları kabul etmediklerini ve Sema Esen'in olduğunu belirtti. Olay sonrası şikayetinden vazgeçti, beraat talep etti.

Sema Esen'in ailesinin avukatı, her iki sanığın da olay günü Sema Esen ile çelişkili ifadeler verdiğini belirterek, olay günü HTS kayıtlarının istenmesini talep etti. telefon kişileri ve hangi telefonla konuştukları ve t olayın bir öldürme girişimi olması nedeniyle mahkeme yargılama yetkisini reddetmiş ve dosyayı ağır ceza mahkemesine göndermiştir. Mahkeme, savunma ve ifadelerin ardından ara kararını açıkladıktan sonra, sanığın Sema Esen ile aynı evde yaşayıp yaşamadığının tespiti için elektrik ve doğalgaz faturalarının istenmesine karar verdi. Mahkeme, dosyanın Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesi talebini reddederek duruşmayı erteledi.