Xbox Series S oyunları için kritik karar

Xbox Series S oyunları için kritik karar

12 Eylül 2020 0 Yazar: admin

Xbox Series S için hazırlanan geriye dönük uyumluluk özelliği beklenmeyecek. Microsoft’ta çalışan bir basın sözcüsü, 10 Kasım 2020’de piyasaya sürüleceği açıklanan bu modelin dezavantajından bahsetti.

299 dolara satın alınabilen yeni nesil konsolun uygun fiyatlı olması herkesi memnun edeceği anlamına gelmiyor. Çünkü birçok kişi bu modelin Xbox One X konsolundan daha iyi performans sunacağını düşünmüyor.
Xbox Series S ve X için yeni teknolojiler tanıtıldı!
Xbox Series S, geriye dönük uyumluluk özelliği ile üzülecek
Xbox One X için hazırlanan güncellemeler geriye dönük olarak uyumlu oyunlarda çalışmayacağı açıklandı. İsimlendirilmek istemeyen basın sözcüsü, Microsoft’un Series S modelini en uygun fiyatlı oyun konsolunu üretmek için tasarladığını belirtti. Bilindiği üzere Series S adlı konsol, görsel dokuları filtrelemeye ve Xbox One S için hazırlanan oyunlara izin veren bir sisteme sahiptir.Seri S’de ayrıca yüksek dinamik aralık (HDR) özelliği de bulunmaktadır.

Bunun dışında Xbox One X için geliştirilen Forza Horizon 4 ve Gears 5 gibi oyunlar hem Series S hem de Series X modellerinde güncellenecek. Xbox Series S, Zen 2 CPU mimarisine (3.6 GHz ve 3.4 GHz), 1440p desteğine ve 120 FPS altyapısına sahiptir.

Xbox Series X, 4K 60 FPS’ye sahiptir. FPS oranı 120’ye kadar yükseltilebilir. Bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.