Xiaomi, 30 Milyon Dolar Yatırımla Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor

Xiaomi, 30 Milyon Dolar Yatırımla Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor

5 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Xiaomi, 2021 Türkiye'yi ilk çeyrek bitmeden akıllı telefon üretimine başlamayı planladıklarını açıkladı. Xiaomi, yıllık 5 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak tesise 30 milyon dolar yatırım yapacak.

Dünyanın ve Türkiye'nin en sevilen akıllı telefon markalarından biri olan Xiaomi, 2021'in ilk çeyreği bitmeden Türkiye'de akıllı telefon üretimine başlamak için 30 milyon dolarlık yatırım planları ile. Yıllık aktarılan verilere göre toplam 2.000 kişiye istihdam sağlayacak üretim tesisi, 5 milyon akıllı telefon üretim kapasitesine sahip olacak.

ile ilgili açıklamalarda Kona Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu, "Xiaomi ailesinin 2019 yılında Türkiye'deki yolculuğumuza bizleri bu noktaya getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Türkiye'yi kucakladığımız ilk günden beri Türkiye'nin bir numaralı akıllı telefon markası ve en popüler olanı takdir ediyor teknolojiyi markalardan biri olarak benimseyen Türk halkına 'dedi.

Bulundukları her bölgede katma değer yaratmayı hedeflediklerini ifade eden Liu, "Bu nedenle Türkiye'yi üreten dördüncü ülke olduğumuz için çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan yatırım için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. her seferinde bir adım daha ileri gitmeyi umuyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekarelik arazide fabrikanın Türkiye'de üretime başlayacağını duyduk, heyecanımızı sizlerle paylaşmak isterim ”dedi.