Xiaomi Mi A3’e Gelen Android 11 Güncellemesi, Telefonu Tamamen Kullanılamaz Hale Getiriyor

Xiaomi Mi A3’e Gelen Android 11 Güncellemesi, Telefonu Tamamen Kullanılamaz Hale Getiriyor

2 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Xiaomi, Mi A3 modeli için Android 11 güncellemesini dağıtmaya başladı ancak güncellemeyle ilgili ciddi bir sorun olduğu belirtiliyor. Kullanıcılara göre Android 11 güncellemesi yüklendikten sonra telefon tamamen kullanılamaz hale geliyor.

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz yıl Android One programı kapsamında tanıttığı Mi A3 modeli için Android 11 güncellemesini yayınlamaya başladı. Yaklaşık 1.4 GB boyutunda olan güncelleme, tüm Android 11 özelliklerinin yanı sıra sistem iyileştirmelerini de beraberinde getiriyor. Ancak, ilk raporlar güncellemede her şeyin tamamen iyi olmayabileceğini gösteriyor, bu nedenle birkaç gün daha beklemenizi öneririz.

XDA forumlarında yer alan paylaşımlara göre Xiaomi Mi A3 telefonunu Android 11'e güncelleyen bazı kullanıcıların cihazları tamamen işlevsiz hale geldi. Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar, telefonlarının artık yanıt vermediğini ve kullanılamaz hale geldiğini bildiriyor. Güncelleme hala çok yeni olduğu için tüm kullanıcıların sorundan etkilenip etkilenmediği bilinmemektedir. Bu yılın başlarında yayınlanan bir güncellemeyle, telefondaki çift SIM özelliği devre dışı bırakıldı. Xiaomi daha sonra bir hata düzeltmesi yayınlayıp sorunu çözse de, durum bu sefer daha ciddi görünüyor. Bu nedenle Android 11'e geçmeden önce bir süre beklemeniz iyi olur. Xiaomi'nin Android One programında yer alan akıllı telefonlarından Mi A3, Android 9 Pie ile kutudan çıktı. Daha sonra bir Android 10 güncellemesi alan cihaz, muhtemelen en son Android 11 güncellemesini almış olacak ancak bir yıl daha güvenlik güncellemelerini alması bekleniyor.