Yeni Lenovo IdeaPad 5 Pro, AMD Ryzen Mobil İşlemciyle Gelecek

Yeni Lenovo IdeaPad 5 Pro, AMD Ryzen Mobil İşlemciyle Gelecek

7 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Lenovo, 2021 yılı için yeni IdeaPad dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Bu cihazlardan biri olan IdeaPad 5 Pro, AMD'nin Ryzen mobil işlemcisiyle gelecek.

2021'in gelişiyle birlikte teknoloji şirketleri yeni modellerini duyurmaya başladı. Lenovo ayrıca yeni dizüstü bilgisayarlarını tanıttığı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte dizüstü bilgisayarlardan biri de IdeaPad 5 Pro'ydu. Şirketin açıklamasına göre, bugüne kadarki en güçlü IdeaPad modellerinden biri olan IdeaPad 5 Pro, H serisi AMD Ryzen mobil işlemci ve yeni nesil NVIDIA GeForce RTX grafik işlemcileriyle gelecek. Bazı varyasyonlarda 32 GB RAM ve 1 TB SSD bulunur.

Geniş ekran, iyileştirilmiş performans

Yeni IdeaPad 5 Pro, 16:10 ekran boyutlarına sahiptir. 16 inçlik dizüstü bilgisayarın ekran / yüzey oranı% 90 olarak belirtiliyor. Bu, üretkenlik ve çoklu pencere kullanımında standart 16:9 ekranlardan daha kolay ve daha geniştir. Ekranın yenileme hızı 90 Hz olarak açıklandı. Lenovo ayrıca, cihazın önceki IdeaPad modellerine göre daha geniş bir dokunmatik panele sahip olacağını ve tuşların gelişmiş, yumuşak basılmış tuşlar olacağını söyledi. Bu daha kolay kullanım anlamına gelir.

Yeni Lenovo IdeaPad 5 Pro baharda geliyor