Microsoft, Windows ve MacOS İçin Office 2021’i Duyurdu

Microsoft, Windows ve MacOS İçin Office 2021’i Duyurdu

20 Şubat 2021 0 Yazar: admin

Microsoft, yeni ofis araçları yazılımı Office 2021 ve Office LTSC'yi duyurdu. Office 2021, Microsoft 365 aboneleri için yüzde 10 artışla ve tek seferlik satın alımlarda aynı fiyatla sunulacak.

Microsoft'un resmi web sitesinde yeni bir makale paylaşan Microsoft 365'in kurumsal başkan yardımcısı Jared Shapiro, yazılım devinin Windows ve MacOS kullanıcıları için sunduğu ofis araçları yazılımı ve hizmetlerinin yeni sürümü Office 2021'i duyurdu.

Shapiro; Uzun vadeli statik ofis yazılım hizmeti isteyenler için Microsoft Office, Uzun Süreli Hizmet Kanalı'nı (LTSC) duyurdu; Microsoft, bulut hizmetine abone olmak istemeyen kişisel ve küçük işletme kullanıcıları için tek seferlik satın alımlar sunan Office 2021'i duyurdu.

Office 2021'in fiyatı tek seferlik satın alımlarda aynı kalacak. 5 yıl destek vereceğim. Abone olmak yerine tek seferlik satın alma seçeneğini tercih eden kişisel ve küçük işletme kullanıcıları için fiyat aynı kalırken; Office Professional Plus, Office Standard ve bireysel Office aboneliğinin fiyatı yüzde 10'luk bir artış görecek. Shapiro, paylaştığı makalede Office 2021'in hangi değişiklikleri veya yeni özellikleri sunacağıyla ilgili detayları paylaşmadı. Bununla birlikte, The Verge'e göre, Microsoft ilk olarak abonelik tabanlı Microsoft 365 uygulamasındaki büyük değişiklikleri yayınlayacak.

Office LTSC'nin önizleme sürümü Nisan'da piyasaya sürülecek

Yine Shapiro, Office LTSC'ye göre; Erişilebilirlik iyileştirmeleri, Excel'deki Dinamik Dizi ve XLOOKUP özellikleri, karanlık mod, Word, Excel, Outlook ve PowerPoint'te performans iyileştirmeleri gibi yenilikleri içerecektir.

Office LTSC, Microsoft 365 gibi bulut tabanlı bir uygulama olmayacak ve cihaz tabanlı lisansa sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Açıklamaya göre, Office LTSC'nin önizleme sürümünü Nisan ayında ve tam sürümünü yıl için yayınlayacak.