Twitter CEO’su, Donald Trump’ın Banlamasının Ardından İlk Kez Konuştu: Gurur Duymuyorum

Twitter CEO’su, Donald Trump’ın Banlamasının Ardından İlk Kez Konuştu: Gurur Duymuyorum

14 Ocak 2021 0 Yazar: admin

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Donald Trump'ın platformdan kalıcı olarak yasaklanmasından gurur duymadığını belirterek, önlemin ücretsiz internet için hayal kırıklığı yarattığını, ancak kamu güvenliğine odaklanmaları gerektiğini söyledi.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın platformdaki sessizliğini kırdı ve konu ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bir dizi tweet paylaşan Dorsey, Trump'ın Twitter'dan kalıcı olarak men edilmesinin "sağlıklı iletişimi teşvik etme" politikaları açısından başarısız olduğunu belirtti; Ancak kararlarının kamu güvenliği odaklı olduğunun altını çizdi.

Twitter CEO'su:Donald Trump'ı yasakladığım için kutlama yapmıyorum

Dorsey, “Donald Trump'ı yasakladığımız için bunu kutlamıyorum ya da gurur duymuyorum” dedi. “Bunu yapabileceğimiz konusunda açıkça uyardıktan sonra (Trump) hem Twitter'da hem de Twitter dışında fiziksel tehditlere dayalı böyle bir karar aldık. Bu doğru muydu Bunun Twitter için doğru karar olduğuna inanıyorum. "Bir hesabın kalıcı olarak yasaklanmasının önemli sonuçları olduğunu belirten Dorsey, bazı istisnalar olsa da bir kişiyi Twitter'dan kalıcı olarak çıkarmanın sağlıklı iletişimi teşvik etmek için başarısız olduğunu söyledi. Dorsey'e göre hem Trump'ın neden olduğu hareket hem de Twitter'ın aldığı karar. bireylerin veya şirketlerin küresel kamu iletişiminin bir parçası üzerindeki gücünü göstermek. değildi "