Volvo, SUV’lara Odaklanmak İçin Bazı Sedan Modellerine Veda Ediyor

Volvo, SUV’lara Odaklanmak İçin Bazı Sedan Modellerine Veda Ediyor

3 Mart 2021 0 Yazar: admin

SUV'lere yönelik artan talebin farkında olan Volvo, bazı sedan modellerini durduracağını ve daha fazla SUV modeli tanıtacağını duyurdu. Yakın gelecekte, sürücüler Volvo S ve V serilerinde daha az seçenek görecek.

Bir zamanlar otomobil endüstrisine sedanlar ve istasyon vagonları hakim oldu. Bugüne geldiğimizde daha çok SUV ve crossover modellerinin talep gördüğünü görüyoruz. Bu durum, "sağlam otomobil" denilince ilk akla gelen marka Volvo'nun önümüzdeki dönemde ürün portföyünde önemli bir değişiklik yapmasına neden olacak gibi görünüyor.

Volvo CEO'su Håkan Samuelsson tarafından yapılan açıklamaya göre, İsveçli otomobil markası satış hacmini kontrol ettiğinde. müşterilerinin yüzde 75'inin Volvo'nun SUV modellerinin başlık etiketi olan XC modelini satın aldığını gördü. Bu, satılan her dört Volvo otomobilinden üçünün SUV olduğu anlamına geliyor.

Volvo şimdi daha az sedan, daha fazla SUV modeli sunacak

Samuelsson'a göre SUV modellerine olan bu yoğun ilgi Volvo'nun sedan ve station wagon ürün portföyünü daralttı ve crossover modellerine daha fazla odaklanılmasına neden olacak. Yani önümüzdeki yıllarda Volvo S veya V serisi otomobil satın almak isteyen sürücüler daha az seçenekle karşılaşacak.

Volvo'nun bu hafta resmi olarak tanıttığı XC40 Recharge ve C40 Recharge, şirketin gelecek vizyonunu oluşturan elektrikli SUV planının ilk ürünleri. dışarıdaydı. Ek olarak, yeni nesil Volvo XC90'ın da elektrikli bir versiyona sahip olması bekleniyor. Sedan ve station wagon modellerinin sayısını azaltacak olan Volvo, SUV portföyünün giriş modeli olacak XC20 ve C20 modellerini şimdiden onayladı.